خط آزاد » خبر:


مجموعه‎شعر «خدای مهربان باقی‎ست» منتشر شد

 مجموعه‎شعرِ «خدای مهربان باقی‎ست» نوشته‌ی آرش اله‎وردی منتشر شد. انتشارات نصیرا در تهران این مجموعه را منتشر کرده است.
این نخستین مجموعه شعر آرش اله‎وردی است که به طور رسمی به چاپ می‎رسد. پیش‎تر مجموعه‎های «عصبانیت» و «کتاب خون» از او در فضای مجازی منتشر شده بود.
عنوان «خدای مهربان باقی‎ست» از سخن‎رانی ِ هوشنگ گلشیری در مراسم خاک‎سپاری محمد مختاری گرفته شده است.


http://matrod.org/file/pic/image/xodaye-mehrban-baqi-st.jpg

ادامه مطلب »


انتشار دومین شماره‌ی دستور

دومین شماره‌ی مجله‌ی ادبی ـ انتقادی دستور منتشر شد.
در این شماره، در قالب پرونده‌هایی به شعرهای آتفه چهارمحالیان و کتاب‌ «ظل‌الله؛ شعرهای زندان» نوشته‌ی رضا براهنی پرداخته شده است. پرونده‌ی ترجمه هم به شعر زبان آمریکا اختصاص یافته است.

ادامه مطلب »


انتشار نخستین شماره‌ی دستور

نخستین شماره‌ی مجله ادبی – انتقادی دستور منتشر شد.
در این شماره، در قالب  پرونده‌هایی به شعرهای عباس حبیبی بدرآبادی و قصه‌های حجت بداغی پرداخته شده است. همچنین یک پرونده‌ی ویژه نیز به موضوع «شعر و ندا آقاسلطان» اختصاص یافته است. سرمقاله‌ی نخستین شماره‌ی دستور را حسین ایمانیان، علی سطوتی قلعه و آرش اله‌وردی نوشته و در آن استراتژی خود را برای انتشار چنین مجله‌ای مشخص کرده‌اند.

ادامه مطلب »


گزار ش نخستین جلسه‌ی شعر قلمرو/بهنام بدری

نخستین جلسه‌ی شعر قلمرو به بررسی شعر و زندگی آرتور رمبو اختصاص یافت. در ابتدا ی این جلسه که در دفتر روزنامه‌ی مردمسالاری برگزار شد،  دوست ارجمند جناب اقای دکتر امین خرمی به قرائت مقاله ای به مناسبت سالگرد تولد ارتور رمبو ( 1891-1854) پرداخت.
در قسمت اول این مقاله تحت عنوان داستان تشنگی  که از مجله فیگارو فوریه 2006  ترجمه شده بود به  زندگی ارتور رمبو از تولد در شارل ویل شهرستانی در شما ل فرانسه  تا مرگش   پرداخته شده بود.

ادامه مطلب »تماس